Sekcja Instrumentów Dętych i Perkusji

Wyróżnienie

Uczniowie Filii naszej Szkoły w Kaskach wraz Młodzieżową Orkiestrą OSP Kaski wygrali VII Konkurs na najlepszą orkiestrę dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich 2021

WYNIKI IV WARSZAWSKIEGO FESTIWALU

WYNIKI IV WARSZAWSKIEGO FESTIWALU

MINIATURA MUZYCZNA

NA INSTRUMENTY DĘTE DREWNIANE i BLASZANE 2021

GRUPA IV

Wyróżnienie II stopnia

Nowak Kinga – klarnet, PSM im. I. J. Paderewskiego w Żyrardowie, nauczyciel Jerzy Matysiak, akompaniament Tomasz Chrostowski

GRUPA V

Wyróżnienie II stopnia

Świątkowski Hubert – puzon, PSM im. J. Paderewskiego w Żyrardowie, nauczyciel Małgorzata Herrera-Szydłowska, akompaniament Piotr Szymanowicz

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie separator-czarny.png

Hubert Świątkowski kl. 3 śr. puzon uczeń pani Małgorzaty Herrery-Szydłowskiej otrzymał wyróżnienie II stopnia w IV Warszawskim Festiwalu Miniatura Muzyczna na instrumenty dęte drewniane i blaszane.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie separator-czarny.png

2021

Uczennica klasy IV Państwowej Szkoły Muzycznej w Żyrardowie, Filia w Kaskach Antonina Kynczew pod opieką pani Anny Wierzchowskiej zdobyła NAGRODĘ SPECJALNĄ Stowarzyszenia Flecistów Polskich  w II Internetowym Konkursie Fletowym 2020/21.

Wyróżniony utwór zagrała na flecie piccolo. Zachęcamy do wysłuchania nagrania!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie separator-czarny.png

2020

Jędrzej Dziergowski z klasy II c6,
został Laureatem I Olimpiady Perkusji.


Naszą szkołę reprezentowali również: Paweł Kałuża z klasy III c6 i Igor Rybkowski z klasy I c6. Wszyscy oni są uczniami Izabeli Kwaśny.


2019

  • 8-9.03.2019 r. – XI Międzyszkolny Konkurs Instrumentów Dętych

w kategorii instrumentów blaszanych
w gr. I – wyróżnienia otrzymali Alan Borowiec oraz Jakub Melon (klasa trąbki p.A.Kwaśny)
w gr. III – wyróżnienie II stopnia otrzymała Pola Krynicka (klasa trąbki p. A. Kwaśny);
w kategorii instrumentów drewnianych
w gr. I – I miejsce ex aequo otrzymała Maja Migda (klasa oboju p. Antoniny Nidzworskiej)
wyróżnienie otrzymała Lena Staszewska (klasa oboju p. Antoniny Nidzworskiej)

  • 10.04.2019 r. Szkolny konkurs dla najmłodszych instrumentalistów PSM I i II w Żyrardowie

II nagrodę otrzymała Kinga Nowak (klasa klarnetu p. J. Matysiaka)
III nagrodę otrzymał Paweł Kałuża (klasa perkusji p. I. Kwaśny) wyróżnienie otrzymał Jędrzej Dziergowski (klasa perkusji p. I. Kwaśny)

  • 11-13.04.2019r. XXII Festiwal Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej

wyróżnienie otrzymał Hubert Świątkowski (klasa p.M.Herrera- Szydłowskiej)

  • 15.04.2019r. – XVIII Ogólnopolski Festiwal Fletowy w Sochaczewie

dyplom uczestnictwa otrzymała Eliza Krasińska z wynikiem 18,9 pkt. (klasa fletu
 p.A.Wierzchowskiej)

  • 31.05 – 1.06. 2019r. II Gostynińskie Spotkania Instrumentów Dętych Blaszanych „Młoda Blacha”

wyróżnienie otrzymał Jan Pokraśniewicz (klasa tuby p. Małgorzaty Herrera- Szydłowskiej)